top of page

 ULBSER-BURII

Maailm maagia meelevallas

Tuhande aasta taguse katastroofi tagajärjel on Ulbser-Burii lõhenenud eraldatud maadeks, mis pikaajalise kontakti puudumise tõttu enam üksteise olemasolust midagi ei tea. Ajalugu on kadunud unustuste varju ning mineviku kohta on jäänud eri rahavaste pärimustes ja usundites alles ainult üksikuid kilde. Maagia on mõnel pool osa igapäevasest elust, mujal aga surmanuhtlusega karistatav tabu – mida see endast tegelikult kujutab ei tea keegi.

Hayley un Eklay sai Ulbser-Burii kaardi merineitsi käest, kes tõi talle selle ühe vana uppunud laeva vrakist. Kogu oma elu oli Hayley elanud uskumuses, et Burilioni piiridega lõppeb ja algab teadaolev maailm. Merineitsi käest saadud kummaliselt kaardil oli Burilion aga kõigest osa palju suuremast maailmast.

kaart png.png
t%C3%A4hed_edited.png
t%C3%A4hed_edited.png
t%C3%A4hed_edited.png
Burilion ja lääs

Burilion ja Lääne maakonnad

Burilion troonile oli läbi sajandite valitud kroonikandja  prominentsest aadlike suguvõsast, mille vereliin kandis endas kõige enam väge. Uus valitseja, kuningas Solasild, ei suuda aga aadlike, olendlaste ja liitlaste vahelisi teravnevaid konflikte enam lahendada ning tema võimust irdumise tagajärjel hakkab suur riikide ühend lagunema.

Lääne üheksa maakonda eraldati ammustel aegadel muust maailmast, et kaitsta maakondi hävingu eest. Legendide järgi tegi seda Läänevardja, pooljumalik olend, kes vastutas sealse maa heaolu eest. Välismaailma  jaoks ligipääsematu Lääs jäi aga isolatsiooni tõttu järgmiseks tuhandeks aastaks muutumatuks.

Veera impeerium ja ruthid

Veera impeerium ja Ruthid

Veera Impeeriumis on iga kodanik jumala ori ning peab täielikult alluma neile, kes asuvad temast kõrgemal seisusel ehk on jumalale lähemal.  Ainult võimuahela tipus asetsev ainuvalitseja saab vahendada jumala tahet. Antud riigikorra vastased eraldusid pärast vägivaldselt mahasurutud meeleavaldusi Impeeriumist ning läksid pakku perifeerial asuvasse asustamata Talikõrbe, mida  Impeerium hakkas kutsuma Ruthidiks – kuradi maaks. Sellega algas mässuliste ja jumalariigi vaheline pikk kodusõda.

Fairmaa poolsaar ja Jeeben

Fairmaa poolsaar ja Jeeben

Nii Jeebeni saarestikel kui ka Fairmaal on maagia tabu ning selle valdajaid on juba sajandeid üritatud täielikult elimineerida. Maagilisi olendeid peetakse aga ebajumala käsilasteks ning ohtlikeks koletisteks. Selline suhtumine püsis muutumatuna, kuni Ida-Jeebeni kuningas Gonder esimesena leevendas maagia vastaseid seadusi enda kuningriigis.

Riigid Fairmaa poolsaarel on tõusnud esirinda tehnoloogiliste läbimurretega relvastuses, transpordis, meditsiinis ja paljudes teistes eluvaldkondades. Eesotsas Radmeria Gildiriigiga kukutati Fairmaal monarhia ja asendati see erinevate pooldemokraatlike riigisüsteemidega – võim kogunes kaupmeeste ning kiriku kätte.

bottom of page